Traktory řady Proxima

Univerzální, spolehlivé, robustní. Takové jsou traktory Proxima, které patří k nejoblíbenějším modelům Zetor. Stroje splňují náročné požadavky zákazníků pro práci v zemědělství, lesnictví a v komunálních službách.

  • Model Proxima - nabízí více variant převodovky s ohledem na praktické využití a potřeby zákazníků.
  • Model Proxima Plus - disponuje vyšším výkonem motoru a převodovkou s vyšším rozsahem převodových stupňů
  • Model Proxima Power - vyznačuje se mnohostranností, komfortem, bezpečností a vysokou produktivitou. Disponuje moderním řešením převodovky s elektrohydraulickým reverzorem a vyšším rozsahem převodových stupňů

- Traktory Proxima jsou vybavené čtyřválcovými motory Zetor s výkonem 80 až 120 koní, které vynikají nízkou spotřebou paliva a jednoduchou konstrukcí bez zbytečné elektroniky. Proto garantují nízké provozní náklady, minimální požadavky na údržbu a vysokou životnost.

- U traktorů řady Proxima je na výběr více variant převodovek. Model Proxima má univerzální, mechanický typ převodovky a jako jediný nabízí plazivé rychlosti. Modernější převodovka s dvoustupňovým násobičem krouticího momentu (PowerShift) je v modelu Proxima Plus. Nejmodernějším řešením disponuje model Proxima Power s třístupňovým násobičem krouticího momentu (PowerShift) a hydraulickou reverzací (PowerShuttle).

- Pro pohodlnou práci s přípojnými stroji jsou traktory Proxima vybaveny až 4sekčním rozvaděčem a elektrohydraulikou (EHR). Efektivita hydrauliky je založena na unikátní funkci HitchTronic, neboli automatické regulaci zadního tříbodového závěsu. Maximální zdvihací síla až 42 kN zvládne připojení celé řady strojů.

- Kabiny traktorů řady Proxima jsou komfortní a bezpečné. Základ tvoří velký prostor kolem řidiče s optimálním výhledem do všech stran, včetně střešního průhledu pro zajištění výborného výhledu a kontroly nad použitým pracovním nářadím. Ovládání traktorů je jednoduché, přehledné a intuitivní.